Sezon 2017

Zaczynamy od listy obecności na rozbicie!
Sprzęt dojedzie najpóźniej w sobotę 22 lipca, więc zapiszcie sobie tę datę w kalendarzu. Oczywiście można przyjechać już w piątek 21 lipca, ale, ponieważ nie wiadomo jak będzie z transportem naszych gratów, przygotujcie się na długie nocne rozmowy przy ognisku, albo pomyślcie o zabraniu namiotu.
Ja jeszcze nie wiem czy będę, ale ktoś musi zacząć numerację, więc:

1. Hubert Kamecki
  2. Piotr Pasterski
  1. Hubert Kamecki
  2. Piotr Pasterski
  3. Karolina Adamska
  1. Hubert Kamecki
  2. Piotr Pasterski
  3. Karolina Adamska
  4. Karol Skrobacz (od piątku)

A gdzie stacjonują namioty? Ja mam miejsca w aucie sporo, mogę je zabrać.

1. Hubert Kamecki
  2. Piotr Pasterski
  3. Karolina Adamska
  4. Karol Skrobacz (od piątku)
  5. Arnold Cholewa

Lista obecności, jak i rozbicie, zakończone. Przejdźmy do pierwszych ptasich wieści! :slight_smile:

Hubert napisał:
Dziś na zawodnym o 6 rano 42 ptaki. Poza tym 2 PI CAN i 8 naszych nowych wiadomości.

PS Mam nadzieję, że w tym roku będzie prężnie działać nasze forum :slight_smile:

Hubert pisze:

PENT. 41 (3 dni): zaobrączkowanych 260, retrapów 46, w tym wiadomości 18.
Gatunków 30. Najliczniejsze: HI RUS 42, PH COL 42, ER RUB 37.
Dzięcioł zielonosiwy, 3 zimorodki.

Pozdro!

[quote=Hubert z Myscowej]
Wczoraj 57 ptaków, w tym czwarty w historii AC paszkot. Załoga dopisuje, pogoda też. Czekamy na nowy gatunek (potencjał jest). Pozdro.[/quote]

Halo halo, kto był w Myscowej i coś wie? :slight_smile:

No dobra, Kasia Komarowska pisze:

Krętogłowy, zimorodek, świątynki leśne, kulczyki, dzwońce :slight_smile: Ok. 20 dziś.

Oprócz tego, Boyfriend w obozie, nic nie przyniósł. Sunia w ogóle nie reaguje na Fafika. No i dzisiaj Boguś przyleciał do obozu w stroju zimorodka. :slight_smile:

Wilga w obozie :slight_smile:

Zespół w skladzie: AZ, KA, VO, TS, CR1 oraz HS melduje skuteczną realizację projektu “Kaliszany się uczą”.

Do końca 46 pentady zaobrączkowaliśmy już 1443 ptaki z 59 gatunków i mieliśmy 57 własnych wiadomości z lat poprzednich. W ostatnich dniach ptaki łapały się przyzwoicie: 14.08 - 36 zaobrączkowanych, 15.08 - 21, 16.08 - 67, 17.08 - 49, 18.08 - 42, 19.08 - 52. Dzisiaj pewnie będzie trochę słabiej bo po wczorajszej ulewie zwinęliśmy sieci za wodą i cały dzień ma padać.

Z ciekawszych: słowiki szare, krętogłowy, gąsiorki, dzięcioł białogrzbiety, zimorodki. Rano nad obozem przelatują z dużą regularnością duże stada grubodziobów, 16.08 z obchodu o 7 zostało ich w sieciach 20, a 19.08 - 12.

Wkrótce na www.carpatica.org pełne wyniki obrączkowania.

Aktualne wyniki na www.carpatica.org

Julka z Myscowej na koniec wczorajszego dnia:
Rzeka nie opada, mżawka nie ustaje, więc ptaków tylko 24.
Ale za to 8 słodkich fi hyp i 2 rozczulające mu str.
Jeśli mieć partnerkę na życie to tylko samica kaniuka, partnera jeszcze nie wytypowaliśmy.
Kosztujemy winogrona Snajpera w kameralnym gronie.

Świetnie, że ptaki się łapią mimo kiepskiej pogody a gatunkowo - rewelacja!
Już odliczam dni do przyjazdu w zacisze beskidzkiej głuszy :slight_smile: Ty razem, miejmy nadzieję, nie zatrzyma mnie żaden <palący> problem…:wink:
Pozdrowienia dla załogi i Jaśnie Panującej Kierowniczki :wink:

Kuba H

poniedziałkowe wieści z Myscowej:
Słaby wynik, bo 22 ptaki, ale dość różnorodnie.
Od południa za rzeką sieci otwarte, pogoda bardziej ogniskowa, załoga mniej kameralna.
Liczymy na jutrzejszą poprawę wyniku i czekamy na nocnych gości :slight_smile:

wtorek nad szumiącą rzeką:
Dziś 58 ptaków: cy cae 7, ph sib i ph col 6, py pyr 4, li can, mo alb, fi hyp, ca car.
Siatki na rzece postawione, woda opadła.
W obozie gwarno, Snajpery robią pyszne kociołki, orliki na niebie i dużo radości :slight_smile:

Kierowniczka JBA na koniec środy:
Ptaków dziś tylko 30, zdecydowanie dzień retrapa (29).
Z ciekawszych: 2 mo cin, 2 ce fam i retrap pi can.
Załoga wyjechała i dojedzie nocą.
Obsypani kwiatami BF