Sezon 2014

Za nami już czas świątecznego wypoczynku i wytchnienia. Przed nami - coraz więcej dnia, słońca, ciepła i ptaków. Przede wszystkim zaś kolejny, siedemnasty już z rzędu, sezon badawczy Akcji Carpatica w miejscowości Myscowa w Beskidzie Niskim.

Startujemy w tym roku dokładnie 2 sierpnia, a kończymy 2 listopada (albo i dłużej jeśli będą chęci i potencjał).

Na zgłoszenia czekamy do końca czerwca, a pierwszeństwo w rezerwacji danego terminu będą miały osoby, które jak najszybciej do nas napiszą.

Zgłosić się można za pomocą formularza:
zgloszenia.carpatica.org
lub mailowo, na adres:
zgloszenia@carpatica.org
podając swoje imię, nazwisko, wiek, telefon kontaktowy, proponowany termin pobytu i ewentualnie termin alternatywny.

Mamy nadzieję, że 93 dni tegorocznego obozu przyniesie równie dużo wrażeń i pozytywnych emocji co poprzednie lata. Zapraszamy!!!

Biuro Obsługi Zgłoszeń AC

STOWARZYSZENIE CARPATICA - Grupa Badania Wędrówek Ptaków
Biuro Obsługi Zgłoszeń
mailto: zgloszenia@carpatica.org
www.carpatica.org
facebook.carpatica.org
forum.carpatica.org
tel. +48 606-111-696

Szybka ankieta na tegoroczny znaczek:
https://docs.google.com/forms/d/15avFwl3D0lgddXCvmL03Tnb4l1zJhQWEVRWFyLCFuto/viewform?usp=send_form
Klikajcie i zaznaczajcie - czekam do końca czerwca

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu (19 osób).
Rozkład głosów przedstawia się następująco:
Wersja 1 - CARPATICA - 3 głosy
Wersja 2 - CARPATICA 2014 - 6 głosów
Wersja 3 - Akcja CARPATICA 2014 - 10 głosów

Tegoroczny znaczek Carpatyczny będzie wyglądał zatem tak:
https://drive.google.com/a/carpatica.org/file/d/0B0bsnKdJf_HvVFNZX21mSm16cEk/edit?usp=sharing

W tym roku, zgodnie z planem Akcja Carpatica rusza 2 sierpnia (sobota). Rozbijanie obozu planujemy rozpocząć już 1 sierpnia (piątek). Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam, każda pomoc będzie mile widziana. Deklaracje na forum też :).

W tym roku nic mi nie przeszkodzi w rozbijaniu :slight_smile:
Jeśli ktoś z jadących w piątek na rozbijanie posiadał by wolne miejsce z Rzeszowa chętnie skorzystam.

jadę! będę w piątek późnym wieczorem lub wczesną nocą w Myscowej, proszę wszystkiego nie rozbić do tej pory :wink:

nie ma obawy :), główne rozbijanie planujemy raczej w sobotę, ale zawsze jeszcze zostanie wykopanie latrynki :smiley:

Świetnie :slight_smile:

Może jakaś lista na zwijkę…
z tego co tu widzę:

1. Cierlas
  2. Gosiorek
  3. Karolina
  4. Mietek

Eeee? zwijkę? Już? Na zwijkę będę :wink:

Nie wiem czy ktokolwiek pamięta ale na zwijce chyba Danusia wspomniała o tym że fajnie by było gdyby każdy przywiózł na rozbijanie jakiś kubeczek, bo po zeszłorocznej edycji parę kubków “po przejściach” poleciało w kosz :slight_smile:

Taki bez uszu też może być jeden bo “Wiciu się nad takimi lituje” :smiley:

Może jakaś lista na zwijkę-rozbijkę :wink:
z tego co tu widzę:

1. Cierlas
  2. Gosiorek
  3. Karolina
  4. Mietek
  5. Wiciu
  6. Hubert
  7. Mateusz
  8. Rafał - zapewnia transport
  1. Cierlas
  2. Gosiorek
  3. Karolina
  4. Mietek
  5. Wiciu
  6. Hubert
  7. Mateusz
  8. Rafał - zapewnia transport
  9. Snajper

Jeszcze takie pytanko - o której planujecie być w piątek? Standardowo koło południa? :slight_smile:

Wygląda na to, że będziemy już od czwartku wieczorem, ale nie wiem co uda się nam rozłożyć do zmroku. No a w piątek już od rana.

To nieźle, nie spodziewałem się. W takim razie postaram się w piątek przyjechać jak najwcześniej.

Wystartowaliśmy o 1 dzień wcześniej niż planowaliśmy :), pierwsze sieci stanęły w piątek, reszta w sobotę.

Pierwsze tegoroczne wyniki:

Pentada 43 (1-3.08.2014, niepełna 3 dni)

Zaobrączkowanych: 102
Wiadomości własnych: 13
Retrapów: 30
Gatunków: 27
Najliczniejsze: rudzik - 21; bogatka - 12; raniuszek i pierwiosnek - 10

Garść informacji z prawie (albo i całkiem) “rozwiniętego” obozu.

Wczoraj tj. poniedziałek stanęły siatka wodna i zawodne, chwilę później w wodnej wisiała pliszka górska.

Z innych ciekawych i złapanych dotychczas gatunków m. in. dzięcioł białogrzbiety, zielonosiwy, krogulec, muchołówka mała.

Obchody zredukowały się do dwóch - zawodny z fragmentem małego i duży z fragmentem małego.

Obchód duży został zoptymalizowany (do dziś mnie ręce bolą) bo wiosenna powódź trochę zdemolowała ścieżki i naniosła korzeni. Jak dam radę pojawić się na którymś weekendzie postaram się coś jeszcze podziałać i skrócić trasę bo jest to możliwe (z kosiarką byłoby dużo łatwiej).

http://s1273.photobucket.com/user/snajperpsg1/slideshow/AC%202014

W albumie alternatywny zmywak (poprzedni już przywrócony przez Rafała), oberwany brzeg Wisłoki, najmłodsza obozowiczka (20 dni o ile dobrze pamiętam) no i nie mogło zabraknąć “takiego tam z kierownikiem” :slight_smile:

Pentada 44 (4-8.08.2014)

Zaobrączkowanych: 174
Wiadomości własnych: 9
Retrapów: 99
Gatunków: 32
Najliczniejsze w pentadzie: dymówka - 34, rudzik - 17, cierniówka - 14

A dzisiaj “chycił” się krętogłów. I wszyscy mieli wiele uciechy z tego powodu, a on był otoczony przez paparazi-ch i kręcił głową z niezadowolenia.
A ja łażę za zimorodkami ale przez trzy dni nie widziałem żadnego, będę jednak cierpliwy.
Aha, chyba udał mi się tegoroczny żart bo wyprowadziłem z równowagi Pana Kierownika Huberta i myślę że nie jest to proste. Może to była makabreska, ale ja bawiłem się świetnie.

Aristonie, zimorodki są, jeden na pewno, widziałam go nad Wisłoką jeszcze zanim sieci wodne zostały rozpięte.
A czy ktoś oprócz Ciebie też się bawił świetnie? Ciekawam opowieści o Wyprowadzonym z Równowagi Kierowniku…