Ptak roku 2014

Przyznam się, że nie wiem dlaczego na bohatera 2013 roku wybraliśmy zimorodka. Nie chwytamy ich dużo, więc trudno mówić o ptaku symbolicznym dla AC. Wcale też nie jest taki wyjątkowy. Kolorowo-plastikowo-rybożerny. Nie śpiewa, nie buduje gniazda, no i ten zapach u wylotu zimorodczej nory… wąchaliście kiedyś? Myślałem sobie tak: może dlatego, że Bogdan wydeptał już kanał do swoich krzaków, a może dlatego, że już na zawsze będzie ozdobą pewnych pleców :slight_smile: Do dzisiaj nie wiem. Jednak sam pomysł okazał się genialny, inspirujący. Powstały przypinki, artykuł Michała w gazetce, rozmawialiśmy o zimorodku przy różnych okazjach, pewnie powstały kolejne tajemnicze tatuaże :wink: Powstało też natchnienie dla Bogdana by wybrać ten, a nie inny poranek, usiąść w czatowni i zrobić najpiękniejsze zdjęcia zimorodka jakie widziałem. Dlatego też postanowiliśmy wybrać ptaka na 2014 rok. Robimy to wspólnie, do 30 listopada, przez oddanie głosu na jeden z zaproponowanych gatunków. I nie pytajcie proszę dlaczego taka lista :slight_smile: Głosujemy jeden raz, nie oszukujemy, nie kombinujemy, by nasz wybór był jak najbardziej prawdziwy. Udanej zabawy, a ja już jestem ciekaw jakie inspiracje i zmiany przyniesie nowy bohater. Zaglądajcie tutaj by oddać głos http://ankieta.carpatica.org

pozdrawiam, wiciu

Głosowanie trwa i mamy już pierwszych faworytów :).

Ostatnia aktualizacja wyników: 2013-10-05 00:12

[color=#FF0000]Regularnie aktualizowane wyniki głosowania zobacz tutaj >>[/color]

Po pierwsze to chciałbym zobaczyć to najpiękniejsze zdjęcie zimorodka które widział Wiciu. Gdzie można? Po drugie to bardzo proszę w imieniu swoim i pozostałej tajemniczej dwójki o głosowanie na muchołówkę małą.

Światowa premiera odbędzie się na tym forum… ale trzeba poczekać bo trzeba je obrobić tzn. WB, saturation, curves i takie tam. Po pobycie w Myscowej byłem w domu przez 3dni a jutro wyjeżdżam na wakacje, no normalnie nie ma czasu tych taczek na budowie załadować i tak se latam z tymi pustymi po budowie.

Masaj bardzo ładnego maila na ac_wszyscy napisal dlaczego zimorodek byl ptakiem roku 2013. Nie wiem czy Ariston tez go widzial.

Pewnie nie wszyscy zauważyli, że pod linkiem podanym w 2 poście pojawiają się zaktualizowane wykresy z wynikami głosowania na “Ptaka roku 2014”.

Niestety nie wiem jak to zrobić, żeby po aktualizacji wykresu pojawiała się informacja o tym fakcie, bez dodawania nowego wpisu. Ale coś będę próbował wymyśleć.

Witam,
jesli wynik glosowania nie zmieni sie to zdjecia lelka bedziemy mieli niezle. Tomek Sczansny zapewne uzyczy - robią wrazenie.
A co do gatunku to własnie siedze nad modelem rozmieszczenia na pożarzysku w Rudach Raciborskich… oj, ciekawy to zwierz…

Alez gdzie tam, lelka na zdjeciach nie widac :wink:

http://nightjar.exeter.ac.uk/where-is-that-nightjar/

Lelek, nie lelek, ale jeśli ktoś nie zauważył to wyniki głosowania na ptaka roku można też śledzić na www.carpatica.org. Chester się spisał :slight_smile:

Oj, posypały się głosy, posypały :), przewodzi nadal lelek, ale muchołówka mała mocno podskoczyła i ściga lidera, w czołówce także gąsiorek

Czy można prowadzić kampanię reklamową swojego wybrańca albo cichy lobbing wśród niezdecydowanych? :slight_smile: No bo ja bym zagłosował na… Jest to wyjątkowy ptak, o bardzo ciekawej biologii, niezwykłych zwyczajach wędrówkowych. Powiedziałbym, że jest nawet trochę tajemniczy, choć o dziennej aktywności. Ma piękne upierzenie, zamieszkuje baśniowe lasy i ładnie się odzywa… :stuck_out_tongue:

Według mnie można, ciszy wyborczej nie ogłaszaliśmy :slight_smile:

Ja chyba muszę na gąsiorka, choć w Myscowej w tym roku nie widziałam…

Ostatnia aktualizacja wyników: 2013-09-29 23:49

[color=#FF0000]Regularnie aktualizowane wyniki głosowania zobacz tutaj >>[/color]

Ostatnia aktualizacja wyników: 2013-09-30 20:52

Ostatnia aktualizacja wyników: 2013-10-05 00:12

Ostatnia aktualizacja wyników: 2013-10-10 19:31

Eee… Nieee, na gasiorka nie glosuj!

No ten chłopak to ma refleks. Pewnie Gosiorek cały czas, od 20 września, czeka i się waha…:wink:
Ale i tak nie jest źle. Na posty to chociaż odpisuje po miesiącu, bo na maile to po roku…:wink:

No pewnie, że się waham! będę się wahać do ostatniej chwili! a ma muchołówkę małą nie zagłosuję :wink: