Poprawiony statut

Czołem, zgodnie z tym co ustaliliśmy na zebraniu założycielskim na Magurze Małastowskiej poprawiłem nasz przyszły statut (wersja do dyskusji w załączniku). Wszystkie większe poprawki zaznaczyłem w tekście na żółto. Część to poprawki wynikające z poprzedniej decyzji sądu część poprawek wprowadziłem zgodnie z naszymi ustaleniami na zebraniu założycielskim.

Propozycja Marka - ograniczenie możliwości podjęcia jednoosobowo (prezes, członek zarządu) decyzji o przystąpieniu do innej organizacji krajowej lub międzynarodowej, co może mieć istotny wpływ na priorytety działania stowarzyszenia.
*** wprowadziłem zapis ograniczający w § 21 pkt. 14, taką decyzję może teraz podjąć jedynie walne zebranie.

Propozycja moja - możliwość tworzenia grup lokalnych i zespołów problemowych w celu np. powołania oficjalnej struktury organizacyjnej Akcji Carpatica lub realizacji określonych projektów.
*** wprowadziłem rozdział V STRUKTURA ORGANIZACYJNA i zapisy w § 34 ust. 1, 2, 3, 4.

Możliwość łatwiejszego podejmowania działań przez zarząd w sprawach “mniejszej wagi”.
*** zmieniłem § 37 ust. 1 i 2.

Pozostałe zmiany wynikają z decyzji sądu.

Czekam na uwagi, pilnie.

Ja tylko chcialem odmeldowac ze przeczytalem. Nie znam sie na tym ale przeczytalem mimo ze nie spodziewalem sie ze bede mogl miec jakies uwagi.

Skompletowaliśmy dokumenty rejestracyjne i jutro Rysiek ma złożyć nasz wniosek o rejestrację w sądzie. Mam nadzieję, że tym razem się uda :).

To mam nadzieję, że moje uwagi, które chwilę temu wyszły nie poszły za późno…

W samą porę, w samą porę :slight_smile:

Wniosek złożony i znowu czekamy na rejestrację :slight_smile: