Obserwacje krajowe

Wczorajsza wyprawa (28.06.2009) w okolice Kolbuszowej
zaowocowała 1 kraską - niestety w locie i bardzo krótko
oraz stadkiem rodzinnym skowronków borowych.
Szczególnie pięknie obserwowało się lerki, blisko i długo.
Uczestnicy: Kasia, Koxlik, Ola, Halinka i Wiciu
zdrówka
w

No i mnóstwo gąsiorków, srokosze, trznadle, a wilgi wszędzie wokół :slight_smile:

Pozdrawiam,
Koxlik

Witka!
Dzisiaj w ramach przerwy śniadaniowej w pracy wyskoczyłem sobie na kraski do miejscowości Kopcie, czyli tam gdzie była w/w ekipa.
Różne głosy, loty będące skrzyżowaniem pierwszej fazy (wznoszącej) lotu godowego u sierpówki i lotu godowego kruka, ale z większymi akrobacjami no i obserwacja z kilkunastu metrów…
A to wszystko zaserwowały mi 4 ad kraski.
Masaj

Niektórzy już wiedzą, a niektórzy jeszcze nie więc śpieszę donieść o wydrzyku ostrosternym z sobtniego żyłkowania na Żabich Dołach.

Pozdro,

La Koxlik :slight_smile:

No, ale ale…
Napisz, że to była obserwacja, a nie wyżyłkowany,
no i że dałeś dupy, bo wcześniej wypstrykałeś całą baterię w aparacie na rodzinę łysek i nie masz nawet dokumentacyjnego zdjęcia, chociaż widziałeś ptaka z 10 m.
Masanga;)

To też już co poniektórzy wiedzą :smiley:
Ale i tak gratulacje dla Krzycha :slight_smile:

Siema!

Wczoraj z ciekawszych ptaków na Żabich Dołach: 2 rybitwy zwyczajne, 4 białowąse, 1 łęczak, para zauszników z młodymi.

Pozdro,

Koxlik

P.S.Rzucam jakieś foty na pocztę.

oj Krzychu Krzychu ale historia dramatyczna z tym ostrosternym… To się pech nazywa, nie ?? :):slight_smile:

Ano, ale i tak zajebiście!!! :smiley: To jest normalnie szoking! Na żabich dołach już 3 kapitalne obserwacje w tym roku! Najpierw 15 maja miałem 5 przelatujących szablodziobów, teraz z Kasią i Szymonem mieliśmy okazję oglądać tego wydrzyka, a pomiędzy tymi obserwacjami kolega sfotografował parę mew czarnogłowych które znosiły materiał na gniazdo, ale ostatecznie nic chyba z tego nie wyszło, a szkoda.

Pozdro,

Koxlik

Dziś byłem u babci w szpitalu bo niestety jej się trochę zaniemogło. Na czas badań zostałem wyproszony z sali i usłyszałem za oknem kwilenie. Na dachu naprzeciwko okna siedziały pustułki strasznie się “przetasowywały” i nie jestem pewien co do tego ile ich było ale naliczyłem ich przynajmniej 5 może, może 6 ich było. Nie jestem też pewien co do tego ile było młodych (albo 3 albo 4).
Pozdrowienia ze słonecznej Silesii :slight_smile:

Koxlik

Siema Ludziska!!!
W ostatni wtorek wieczorem, pojechaliśmy z Szymonem Beuchem i Wojtkiem Miłoszek na Świerklaniec. Od ok. 22:00 do 01:00 stawialiśmy sieci. 2 drapolówki na bagnie z nadzieją na ślepowrona i płot z 3 sieci w trzcinach. W środę dostawiliśmy też 6 sieci różnej długościi produkcji (Ecotone i bussówki). Do dziś 12:00 złapaliśmy ok 85 ptaków. Trzcinniczki, trzciniaki, remizy, potrzosy, trznadel, kwiczoł, kapturki, cierniówki, gajówka, bogatki, modraszki i to chyba byłoby tyle.
Z najciekawszych obserwacji: wodniki (głos), kropiatki (głos), młoda zielonka (na nocnym obchodzie oślepiłem ją czołówką i oglądałem przez jakieć 30sek. i brakowało mi 30cm żeby złapać ją w rękę zanim uciekła :confused: ), 3 kobuzy (polujące na jaskółki), ślepowrony (co wieczór kursujące w pobliżu drapolówki) i uszatka używająca tyczki drapolówek jako punktu obserwacyjnego.

Pozdro,
Koxlik

Sie macie Ludzie!
Dostałem info od Karola, że wczoraj na peryferiach Wrocka widział z Justyną 6, moze 7 przelatujących bocianów czarnych.
Pozdro,
Koxlik

Jako, że była mowa o tych co siedzą w krzakach, a ostatnio trochę siedziałam, to uprzejmie donoszę, że we Władysławowie w porcie siedzą 3 bernikle obrożne i dają się podejść na kilka metrów, 3 mewy małe, edredon, lodóweczki, markaczki, zausznik i 8 śnieguł. Natomiast w Pucku w porcie mewa czarnogłowa, ok 50 krzykliwych, płaskonos, krakwa, świstuny, 2 cyraneczki, gągoły i reszta mniej zajmująca :slight_smile: Pojawiają się już zimowe ptaszki, więc warto się wybrać w teren…Pozdrowionka

No i tutaj też widzę pustkę :frowning:

A mieliśmy przecież kilka fajnych obserwacji w tym sezonie…
Spokojnie powinni świaadkowie wpisać tutaj przynajmniej te 3 wiadomości obce z tego sezonu.

pzdr., MJ

Cześć, dzisiaj zorganizowaliśmy wyprawę w Pieniny na pomurniki, ale słabo z nimi wyszło, a właściwie nie wyszło bo ich nie widzieliśmy. Ale … w ramach rekompensaty wypatrzyliśmy parę sokołów wędrownych, w sensie że dwa dorosłe ptaki. Ptaki były dość pobudzone i nieźle pozowały siadając na drzewach i skałach. Popędziły też kota (w właściwie chyba “sokoła” w tym przypadku) myszołowowi, który się nawinął. Myszołów trochę się stawiał ale było 2:1 i sokoły go przegoniły. Super obserwacja! Jutro zrobimy drugie podejście na pomurniki, może tym razem będzie sukces …

Nie wiem jak dołączyć zdjęcie na Forum więc wiadomość z załącznikiem dokumentacyjnym puszczam też e-mailem.

Pozdrawiam, gC

No popatrz Cierliczku…
A ja byłem rzut beretem od Was bo w Bukowinie Tatrzańskiej.
Ale ja nigdzie w lesie nie byłem bo moich kolegów informatyków trudno tam zaciągnąć.
Jedyne obserwacje jakie poczyniłem to średnio raz na 15 minut przelatujące w prawo lub w lewo stadko krzyżodziobów - tak koło 30-stu. pzdr., m.

Wieści z góry: we Władziu ogorzałka, czernice, szlachary, nurogęsi, lodówy, głowienki, w Pucku bernikla białolica i to co zwykle :slight_smile: Pozdrowionka noworoczne

Żeby nie było, że tylko tańce mi w głowie - w tą sobotę (tj. 16.01) byłam z ekipą z IOPu w Czchowie i na Łączanach.
W Czchowie ptaków moc, m.in. nurogęsi, bielaczki, gągoły, bieliki przelatujące parę metrów nad głową i myszołów włochaty.
Na Łączanach gorzej pod względem różnorodności - głównie mewa białogłowa oraz czernice i 1 głowienka
Oczywiście łabędziowo-krzyżówkowo-kormoranowy standard w obu miejscach.

Dziś w Pierzchowie (to za Gdowem w stronę Bochni) co najmniej 2 sowy błotne - mam nadzieję, że Stasiu potwierdzi :wink:
A w samym Gdowie, na krzaku koło głównej drogi, uszatka :slight_smile:

Potwierdzam, podobno były :wink: