Nasza odpowiedź na COVID-19

To ja Ariston czyli Bogdan Bartosz. Jakoś się trzymam, dawno nie było tego forum i dobrze że jest. No cóż mamy trudny czas i już nic nie będzie takie jak było, ale zostaną takie same ptaki.
Czyli dolej będę je focił póki żyję.
Przesyłam Wam piecuszka:

  1. Piecuszek
    fallout 4 deathclaw
1lajk

Jest tak szansa, że murarka ogrodowa to jest, bo podobnie wygląda :), samce ponoć mają blond grzywkę według specjalistów od owadów.

Na robalach się nie znam, czyli nie pomogę w temacie co Arturowi wlazło do instrumentu.
Natomiast przesyłam wam coś co może kojarzyć się z instrumentem chociaż wietrznym.
Czyli przesyłam coś co jest duże.

Boguś, to nie jest robal. Robale nie latają. To się nazywa owad. W liczbie mnogiej - owady :wink:

Boguś! :green_heart:Jak zwykle cudne zdjęcia!
Na dzikich pszczołach się słabo znam ale spróbuję ściągnąć do tego wątku prawdziwego eksperta, czyli kolegę Najberka - trzymajcie kciuki :wink:

Arturze, no tak masz rację, robale nie latają. Ale takie pytanie: “dejmy na to” taki Pegaz niby koń a lata. I co Ty na to? Albo weźmy anioła. Niby ludź a lata.

No ja z kolei na ssakach się nie znam. Czekać trzeba na kolegę Najberka z zaciśniętymi kciukami. Anioł to w ogóle ssak byłby?

Dzisiaj przyszła nowa wiadomość powrotna z naszego ptaka zaobrączkowanego przez Julkę w 2019 roku na nowym miejscu. 15 kwietnia br. zeżarł go kot w okolicach Zamościa. Szkoda, bo ptak (rudzik) był już obrączkowany jako dorosły. Więcej w wątku “Gdzie poleciały nasze ptaki”.

My z Wiolą nie mamy odpowiedzi na Covid, ale jakby AC chciała jakiś czarter po nas wysłać… :))
Mogę się wtedy zobowiązać do załatania każdej dziury grafikowej :wink:

1lajk


Ja od tygodnia buduję altankę, bo mi się nudzi jak fix. Dzisiaj dołożyłem rynnę i jadę tam jutro jak będzie lało sprawdzić czy woda płynie jak trzeba. Takie sprawy mnie teraz interesują.

Wybacz Artur, ale pszczoły nie rozpoznam. Po zbliżeniu zdjęcie się rozmazuje. Poza tym nie znam się na nich za dobrze. Bardziej na trzmielach.

Pozdrawiam,
Najberek

Będziesz zbierał deszczówkę Kamil?

Już zbieram :slight_smile:

Ciekawe miejsce, nawet piramidę jakąś tam masz :smiley:, ale Twoja altanka większa! Tak trzymać!

A ja pojechałem na żony pardon żołny:
5.
gif image host
6.

7.

1lajk

Cześć, a gdzie byłeś? Ja ostatnio widziałem żołny niedaleko Między Nowym Brzeskiem a Koszycami.

Rzeka Wisłok na pn-wsch od Łańcuta…

Boguś, gdybyś wolał to można już wstawiać zdjęcia bezpośrednio na forum. Podjąłem się tego ambitnego wyzwania żeby zapewnić miejsce na dyskach i szybkość działania grafiki też. Byłoby lepiej niż zewnętrzne, bo w późniejszym czasie mam plan żeby ze strony naszej głównej (nad która mało intensywnie na razie pracuje, ale mam nadzieję że ruszy 1 sierpnia) bezpośrednio korzystać z tych zdjęć z forum. Gdybyś nie miał nic na przeciwko wstawić nam bezpośrednio to byłoby integralnie i nie martwiłbym się że zewnętrzny serwis się zmieni.
Dzięki za super zdjęcia! Żołny uwielbiam… gdybyś chciał ścierwniki pofotografować to pomyśl, znam miejsca :wink:

Arturze, postaram się tak zrobić jak piszesz o zdjęciach. Jutro jadę na Mazury w miejsce gdzie podobno grasuje trzmielojad - czyli co do zdjęć to zajmę się nimi po powrocie.
Ścierwniki, no chętnie, a gdzież one są?

Ścierwniki są w kwietniu w Pirenejach.

Ta pandemia ma szansę zmienić wiele rzeczy i być może można by pomarzyć że wprowadzając moratorium na polowania na dzikie ptaki możemy dać przykład innym państwom europejskim i dokonać odważnego przełomu. Wyobraźmy sobie nasz kraj, Rzeczpospolitą Polską, jako lidera w dziedzinie ochrony życia i zachowania naturalnej, dzikiej przyrody, gdzie piękne, dzikie ptaki są bezpieczne.