Liczenie CF, raport codzienny z liczby zaobraczkowanych ptakow

Zakladam watek w ktorym chcialbym zmienic sposob raportowania ptakow zlapanych w danym dniu.

Chcialbym to zmienic w ten sposob zeby wypracowac system w ktorym ptaki zglaszamy codziennie do kogos w miescie, on to wpisuje do Excela wspoldzielonego na Google Drive a wykresy na stronie www generuja sie z tego Excela automatycznie.

Otwieram dyskusje, potem bedziemy testowac rowniez w tym samym watku.
Chyba najwiecej z nas bedzie sie widziec przy okazji Zjazdu to wiekszosc dyskusji sie odbecie tamze.

A.

Jestem za. Kilkakrotnie rozmawialiśmy na ten temat i kilka pomysłów już się pojawiło. Wypełnianie CF-ów w terenie generuje sporą liczbę błędów. Zestawianie liczby zaobrączkowanych ptaków w jakiś automatyczny sposób pozwoli na wyeliminowanie błędów rachunkowych. Ale musimy pamietać o tym, że sprawdzanie bieżących danych odbywa się też w Myscowej i trzeba pozostawić taką możliwość.

Piękny avatar Prezesie

A drukarka i wydruk z tego Excela i przywiezienie go na punkt jak ktos bedzie jechal nie wystarczy? Mozna ewentualnie poprawki na punkcie wprowadzic dlugopisem i potem wrocic z nimi do domu i zbrobic korekte online.
Jak bede sciagal dane raz na dzien i przegenerowywal wykres ktory Chester zainkluduje na stronie to odejmie tez jemu roboty na przeliczanie i aktualizacje danych na strone.