Albumik fotograficzny o Myscowej

Postanowilismy sprobowac wydac bezplatny albumik fotograficzny o walorach przyrodniczo-kulturowych Myscowej i obszaru ktory ma byc zalany przez zbiornik zaporowy Katy-Myscowa na Wisloce.

Do konca stycznia Wiciu zbiera zdjecia ktore chcemy w takim albumie umiescic.

10 dni i cisza w temacie? Wiciu czy masz jakiś odzew?
Przypominam (bo pisałem mail na ac_wszyscy) i zachęcam - 10 zdjęć należy przesłać do Wicia do dnia 01.01.2013. Do tego szukamy chętne osoby do napisania krótkich tekstów - moja żona Szanowna deklaruje, że napisze kilka słów.

Mysle, ze forum jest dobrym miejscem na rzucanie pomysłów - jak widzicie taki album? Układ, format, wielkość, formę, treść - wszelkie pomysły mile widziane.

A jaki zakres geograficzny powinny zawierać zdjęcia? Czy skupiamy się na dolinie Wisłoki od Ostrysznego do Kątów, czy poszerzamy o Myscową, a możę poszerzamy o dalsze tereny (np. Świątkową itp.). Pytam, ponieważ chcę wiedzieć jakich zdjęć wyszukać. No i czy zdjęcia typowo obozowe też wysyłamy, czy tylko takie gdzie widać przyrodę “nietkniętą”?

Co do formatu, to uważam, że lepszy jest mniejszy niż A4, a grubszy (może coś jak B5 albo bliżej kwadratu). Mnie osobiście wydawnictwa na A4 o grubości kilkunastu kartek kojarzą się bardziej z ulotką, do której nie przywiązuje się zbytniej uwagi. No i ten klejony, kwadratowy grzbiet oczywiście powinien być.
Co do formy tekstów, to myślę, że to co było już mówione, czyli krótkie teksty pomiędzy zdjęciami. Co najwyżej dłuższe wprowadzenie i zakończenie. Odpadają całe strony zalane tekstem przez które trudno się przebić.
Moich sugestii tyle.

Zgadzam sie co do formatu - mniejszy a grubszy - unikamy “ulotkowości” a odbiorca czuje, ze ma cos w ręku i widzi grubszy grzbiecik na półce
Zgadzam sie co do tekstów - raczej krotkie podpisy do zdjęć - 1-4 zdania, zeby odbiorca wiedział co ma widziec na zdjęciach :wink: Większy wstęp, większe zakończenie - max 1-2 strony. Jesli bedziemy mieli chętnych autorów to w środku mozna dac 2-3 nieco wieksze wstawki, ale takie na max 1 stronę - opisujące temat Myscowej nieco dokładniej - jeden o historii, jeden o przyrodzie, jeden o ludziach i ich zyciu współczesnym, rolnictwie, turystyce.

Co do zasięgu geograficzengo - mysle ze max 5 km od zbiornika - czyli Polany, Katy, Krempna. Jedynie w przypadku roslin i zwierzat - jesli wiemy ze cos jest na tym terenie a nie mamy zdjęcia lokalnego to mozna dac dalsze.

Pozdr.,
m.

Nie, nic nie mam. Pozdrowienia wi :stuck_out_tongue: