AC 2012 - Aktualności z obozu

Pozdrowienia z obozu!

Wczoraj (czwartek) pięcioosobowa ekipa (Hubert, Kamil, Łukasz, Mietek i Przemek) postawiła wszystkie namioty, razem z namiotem obrączkarskim. Dziś postawiliśmy pierwsze sieci. Tym razem stawianie rozpoczeliśmy od postawienia sieci “spec”, co poskutkowało tym, że pierwszym złapanym ptakiem była… łozówka. Do tej pory nie było rudzika. Reszte siatek postawimy już jutro.

Obóz już w pełni rozbity! Dziś postawiliśmy już wszystkie sieci. Zaobrączkowaliśmy 47 ptaków oraz schwytaliśmy 3 wiadomości powrotne własne z poprzednich sezonów (2 rudziki i pierwiosnka). Nad obozem bocian czarny, trzmielojad i orliki krzykliwe.

Ależ Wam zazdroszczę!!!

Witajcie!
Pentada 42 (3 dni):
Zaobrączkowanych 108, retrapów 20 w tym 7 wiadomości własnych, gatunków 25. Najliczniejsze: rudzik 24, bogatka 16, śpiewak 10.
Najładniejsze: dziwonia, gąsiorek, kowalik, grubodziób i sójka.
Pozdrawiamy!

PS.1. Wicia i wilka nic nie zastąpi!
PS.2. Wiciu nie był harcerzem!
PS.3. Zdjęcie na forum.

Dzisiaj zaobrączkowaliśmy 43 ptaki. Najładniejszymi z nich były 2 piskliwce, zimorodek
i raniuszek (informacja dla Ani Z.: miał jasnopomarańczową obrączkę powiekową, informacja dla Henia S.: był słodki).
Wśród kilku nowych wiadomości powrotnych zameldował się na punkcie ośmioletni piecuszek zaobrączkowany w 31 lipca 2005 roku przez Huberta Kameckiego.
Na nocnym obchodzie w sieć wodną złapał się nietoperz z rodzaju nocek i pomimo usilnych prób nie udało się oznaczyć gatunku (Weronika zobaczywszy jego penisa wykrzyknęła z entuzjazmem “ale spluwa!”).
Zawodne siatki specowe łapią dużą część ptaków. Nadal czekamy na 102 gatunek dla Akcji Carpatica (jutro stawiamy sieć na krzyżówkę).

PS.1. Szczególne pozdrownienia dla Siniaczka.
PS.2. Przypominamy, że Wiciu NIE BYŁ harcerzem.
PS.3. Przyjechały pączki!
PS.4. Skończyły się pączki!!
PS.5. Przywieźcie nam pączki!!!

Dziś z obchodu o 5 rano do listy zaobrączkowanych przez Akcję Carpatica dołączył 102 gatunek.
Czy ktoś zgadnie co to było? Każdy może podać 5 swoich typów. Roztrzygnięcie konkursu jutro w okolicach południa!
Pozdrawiamy!

PS. Kończę bo raniuszki!

Hej!
Za nami kolejny dzień na obozie. 31 lipca 53 zaobrączkowane ptaki (w tym nowy gatunek dla AC) i 4 własne wiadomości powrotne.
Dominował pierwiosnek (8 zaobrączkowanych), ponadto z ciekawych 3 gile i kląskawka.
Na drugim brzegu przegrodziliśmy starorzecze drapolówką z nadzieją na czaplę siwą, jednak efektów jeszcze nie ma.
Pozdrawiamy!

Nikt z biorących udział w konkursie nie zgadł 102 gatunku AC. Tym gatunkiem jest sieweczka rzeczna złapana w sieć wodną. Zdjęcie w załączniku.

PS.1. Przykro nam z powodu małej aktywności forumowiczów w konkursie.
PS.2. Co mamy Wam złapać żebyście zaczęli czytać i odpowiadać?

No jak złapiecie zapowiadaną czaplę to będzie ciekawie…

Gratulacje! Bardzo ciekawy gatunek nas tym razem zaszczycił, choć można było się go spodziewać, bo sieweczki dość regularnie pojawiały się w sąsiedztwie obozu. Jeszcze raz gratulacje dla całej załogi.

Piękna ptaszyna. Gratulacje.

Cierlas, Beskid Niski mi świadkiem, że to miał być mój ostatni typ, który wymieniłem na perkozka, śladem tych trzech, co to kiedyś penetrowały Wisłokę dokładniutko na wysokości głównego namiotu :slight_smile:
Pozdrawiam wszystkich!!!
Koxlik

(Odpowiedź dla stacji)
Myślę, że Siostra Raniuszek zgodzi się ze mną, że wybitną aktywność na forum i nie tylko może wzbudzić modraczek, choć myślę, że jak złapiecie modraka, modrzyka albo czaplę modronosą też wzbudzi to ogrom fascynacji i zadowolenia z nutką zazdrości oraz pobudzi opuszki palców do wzmożonej aktywności w związku z naszym forum.

GRATULACJE!!! Cudnie… z nadzieją patrzę na cały sezon i nie mam nic przeciwko by był modry. Niech żyją spece. A jak łapie przy Zagórskim?

PS.1. Obiecuję, że wycia Wicia nie zabraknie.
PS.2. Nie byłem… i dlatego jem zimne posiłki.
PS.3. Może się jeszcze zapiszę? Nie jest za późno?
PS.4. Dla Weroniki borowca olbrzymiego…

pozdrawiam
wiciu

(odpowiedź dla Krzycha)
Jak pojawisz się w Myscowej w okolicach 19 sierpnia i zostaniesz na dłużej, to myślę, że jakiegoś modraczka złapiemy :wink:

Hej!
Bardzo nam miło z powodu wzrostu aktywności na forum. Wszyscy jesteśmy za złapaniem modraczka, modraka i wielu innych.
Pierwszego sierpnia zaobrączkowaliśmy 21 ptaków, stwierdziliśmy 2 własne wiadomości powrotne (w tym czteroletni samiec kosa). Z ciekawszych gatunków złapał się zimorodek i pierwszoroczny samiec dzięcioła zielonosiwego.
Drugiego sierpnia zaobrączkowanych 41 ptaków. Najładniejsze: rokitniczka, pluszcz, sójka, pokląskwa, pliszka górska, kowalik i dzięcioł duży.
Na niebie kobuz, trzmielojad, myszołowy, orliki krzykliwe i bociany czarne.
Pozdrawiamy!

PS.1. Serdeczne pozdrowienia dla Wicia mimo tego, że nie był harcerzem.
PS.2. Post pojawiłby się wczoraj, gdyby nie problem z modemem.

Witam wszstkich jako nowy forumowicz mam wiele pytan na temat obozu i obraczkowania ptakow jak to jest jak sie przyjedzie poraz pierwszy jakie zadania czekaja takiego nowicjusza
czy podczas 1tyg jest sie w stanie cos nauczyc i ile czeba obozow zaliczyc zeby zdobzc licencje obraczkarska Pozdrawiam Sebastian

Hej!
3 sierpnia zaobrączkowaliśmy 22 ptaki i stwierdziliśmy 2 własne
wiadomości powrotne (raniuszek i rudzik).
Ostatnim zaobrączkowanym ptakiem tego dnia był dorosły samiec krzyżówki
(103 gatunek :)) przyniesiony na nocnym obchodzie z drapolówki
przegradzającej starorzecze.
Wieczorem naszym nowym załogantem został młody bocian biały z niedorozwojem lotek przywieziony z Krempnej. Zostanie z nami przez kolejne kilka dni.
W 43 pentadzie zaobrączkowanych 180, retrapów 94, w tym 14 wiadomości, 32 gatunki
(od początku zaobraczkowanych 288, retrapów 114, wiadomości 21, 39 gatunków). Najliczniejsze w pentadzie: kapturka 29, rudzik 25, pierwiosnek 15. Najliczniejsze od początku: rudzik 49, kapturka 37, bogatka 30.
Najciekawsze w pentadzie: zimorodek, piskliwce, sieweczka rzeczna, gile, kląskawka, pokląskwa, dzięcioł zielonosiwy, pluszcz, sójka, kowalik i krzyżówka.
Pozdrawiamy!

PS.1. Przemek bardzo żałuje, że kaczka poleciała (a miała być pieczona z jabłkiem).
PS.2. Zdjęcie krzyżówki nie długo na forum.
PS.3. Szczególne pozdrowienia dla Henia. Pepsi była pyszna, mimo, że połowa poleciała w namiot.

Wymiatacie na maksa, jak tak dalej pójdzie to wszystko wyobrączkujecie! Zostawcie coś dla innych :wink: Gratulacje dla wszystkich.

Część pytań kolejna czy pobyt na obozie jest odpłatny czy tak jak pisze na stronie dojazd i wyżywienie z góry dziękuję za odpowiedz.