1

Temat: Publikacje z AC

Uprzejmie donoszę, że w ostatnim numerze "Chrońmy...", który właśnie wyszedł z drukarni ukazał się artykuł Karoliny i Moniki pt. Wyniki obrączkowania ptaków w ramach prac Akcji Carpatica w okresie jesiennej migracji w 2008 roku. Gratulacje dla autorek! Łamy czasopisma są otwarte na artykuły z AC, jednak w przyszości chętniej widziane będą teksty, które nie są tylko i wyłącznie sprawozdaniem z działalności. Zachęcam do publikowania smile

2

Odp: Publikacje z AC

Staś, a czy "Chrońmy.." ma "ministerialne" punkty? Już dawno nie zaglądałam na listy.

3

Joł, Artur albo Maciek prosz, przenieście ten wątek do "PUBLIKACJI", skoro sprzątamy to sprzątamy. W Hydeparku to się zgubi a info od Stasia jest cenne.

4

Przepraszam, dość długo szukałem miejsca gdzie to info zamieścić i pomimo tego nie zauważyłem, że mamy cos takiego jak "Publikacje z AC". Haniu, dobrze że czuwasz. Tak, Chrońmy ma 4 czy 6 punktów.

5

Sorry, chodziło mi oczywiście o "Publikacje", przecież "Publikacje z AC" sam założyłem smile

6

A czy dział PUBLIKACJE już istniał 14.01. kiedy to Staszek zakładał wątek? Jeśli nie, to Stasiu - nie masz za co przepraszać smile

7

smile Ten dział nie istniał, kiedy Staś zakładał wątek. Artur go założył jako odrębny dział i teraz jest bardziej widoczny. big_smile

8

Nooo, to nie jest jeszcze ze mną tak źle smile

9

Anna Zięcik <anna.ziecik@carpatica.org> napisał/a:

Atakują nas na fejsbuniu tongue

"Michał Polakowski: Dynamiki super. Mnie jednak interesuje zadane już wcześniej pytanie- kiedy to zostanie opublikowane w czasopiśmie naukowym??
Zima za pasem, jest czas, żeby to napisać. Warto przy tym to wywindować na odpowiednim poziomie merytorycznym i zaatakować artykułem Ringing & Migration, choć w niejednym innym czasopiśmie to też wezmą pewnie. Szanse spore zwłaszcza, że u nas oczywiście mało kto (może i nikt? do sprawdzenia) takich danych nie pokazuje w odpowiednich publikacjach..."

10

Monika Filar <monika.filar@carpatica.org> napisał/a:

Pytanie na czasie...
bo jak to powiedział Włodek Meissner na zjeździe omawiając dorobek Kulinga "kto nie publikuje ginie"

11

Michał Ciach <michal.ciach@carpatica.org> napisał/a:

in press smile in preparation smile
tak im odpowiedz smile

12

Akcja Carpatica: Bardzo cenna uwaga Michał - jutro będziemy się widzieć w szerszym gronie i na pewno ten temat zostanie poruszony. Jest to niewątpliwie ciekawa i interesująca kwestia, dlatego trzeba ułożyć dobry plan działania przed jej wypchnięciem w świat. Naprawdę chcielibyśmy, żeby wyszło z tego coś fajnego smile

Michał Polakowski: Już wyszło- trzeba to tylko dopracować na poziom artykułu naukowego i opisać odpowiednio. Co więcej, jest tego na tyle dużo, że trzeba napisać kilka publikacji. Materiał macie super więc grzechem śmiertelnym (nie do wybaczenia dla wielu osób) byłoby poprzestać na tym jednym sprawozdaniu z NO sprzed lat... Trzymam kciuki i czekam na druk...

Anna Zięcik: tongue

13

Monika Filar <monika.filar@carpatica.org> napisał/a:

to już się Michał teraz nie wykręcisz smile smile